צמחי הגן של סימה

איקליפטוס קולאבה

Eucalyptus coolabah

משפחה: הדסיים • Myrtaceae

מוצא: בחלק המערבי של מזרח-אוסטרליה ובמרכז דרום-אוסטרליה. נפוץ בשטחים נרחבים של היבשת

גובה: 10 מטר

תיאור כללי נוסף: אוקלם בארץ בשנת 2000 מזרעים שהבאתי מאוסטרליה. קליפת הגזע מחוספסת לעיתים מפוספסת בצבע אפור עד אפור־חום או חום־כהה. החלק העליון של קליפת הגזע חלקה, בצבע לבן־קרם עד אפור בהיר, מכוסה באבקה בהירה. לגזע העץ מופע קישוטי. הענפים בצימוח שמוט, העלים בצבע ירוק עד כחול־ירוק או אפור־ירוק. פקעי הפריחה קטנים, דמויי ביצה, וגם הפרי קטן. בבית גידולו הטבעי נמצא גדל על קרקעות כבדות המוצפות לעיתים קרובות, וגם על קרקעות חוליות וחצציות. טמפרטורת הגידול שם לא קבועה וכוללת תקופות ארוכות של יובש. כנראה שלא מתאים לאזורים בהם יש קרות. למרגלות מין זה יש נביטה של תת־יער.

תנאי גידול והתאמה לאזורי הארץ: מתאים לרוב אזורי הארץ למעט ההר הגבוה. גדל בהצלחה בחלקות במשמר־הנגב ובגילת. גדל בהצלחה כעץ רחוב במושב סתריה. מין עמיד ליובש. בחלקה במשמר הנגב, בשנים הראשונות צמח לגובה ונראה שדוף, עם התבגרותו, צמרת הנוף התמלאה והעץ קיבל מופע נאה. יש מקום לטעת מין זה בייעור בנגב.

שימוש מומלץ: מתאים כעץ רחוב, לחורשות ולפארקים, עץ נוי קישוטי.

עודכן: 2022-09-11
צורת חיים: גזע יחיד; ליגנוטובר: קיים; גובה: 5-10 מ׳; מועד פריחה: פריחת אביב, פריחת קיץ; צבע פריחה: לבן קרם; שימוש: גינון, רחוב, פארק; משקעים: 300-400 מ״מ; מוצא: מזרח אוסטרליה, מרכז אוסטרליה, דרום אוסטרליה
צילום: סימה קגן
צילום: סימה קגן
צילום: סימה קגן
צילום: סימה קגן
צילום: סימה קגן
צילום: סימה קגן
צילום: סימה קגן
עץ רחוב בסתריה